Sündmused

Siit leiad lingid Setomaal toimuvatele üritusele, mis on seotud toiduga. Seto toidu tuntuim üritus on kindlasti Seto Kostipäiv 2022 aastal toimub Seto Külavüü Kostipäiv X korda. Kohtume juba 13.-14. augustil.

Seto toit on esindatud ka teistel Setomaa tähtsündmustel. Seto Kuningriigipäeval otsi ülesse Meistrite Lahvka, kus saad meistrite hääd ja paremat ning ka MTÜ liikmete maitsvaid meistriteoseid kaasa osta ja kohapeal maitsta. Oleme Seto Folgil, Saatse sõirapäeval ning teistel suurematel kohalikel sündmustel ja festivalidel. Seto Kuningriigipäev on ka see päev, kui valitakse parimad sõira-, piruka-, leiva-, õlle-, handsa- ja veinitegijad.

Kõikide Setomaa sündmustega saad kursis olla külastades

 Setomaa turismiportaali

FB Seto Küük ja Seto Kostipäiv

20. jaanuaril toimub Sõira meistrite- ja huviliste kokkusaamine Mikitamäel.

15.jaanuaril Pöörane TäiskuuÖÖ Sööming, Setomaal - Kirsi Talo Kodumajutus, Maagõkõsõ Kodukohvikus, Näpotüü kotuses, Seto Tsäimajas, Inara Vanavalgõ Kohvitarõs ja Taarka Tarõs.

10.küünlakuul on leivaküpsetamise huvilistel põhjus Obinitsa tulla ja osa saada õpitoast.

Märtsis teemaks maiused- kreemitordid, rullid ja muu suussulav....

Maaeluministeeriumist Liis Raska ja Kerli Nõger rääkisid 6.oktoobril sõirameistritele EL kvaliteedikavadest sõira geograafilise tähise näitel. Milline on sõir ja milline mitte! Kõik mis laua peale pandud, ei ole sõir! Sõiral on tootespetsifikatsioon- füüsikalised ja keemilised omadused, tooraine, tootmise erietapid jmt. Kaitstud geograafilise tähise märgise puhul pärineb toode kindlast piirkonnast ning sellel on omadused, mis tulenevad geograafilisest päritolust. Sõir on traditsiooniline laagerdumata kohupiimajuust, mida tuntakse ennekõike ajaloolisel Võrumaal ja Setomaal. Toote koostisained on piim, kohupiim, munad, või, köömned ja sool ning järeltöötlus võib hõlmata ka küpsetamist. Sõira tegemise komme ning oskused kui osa Vana-Võromaa ja Setomaa kultuuripärandist on 2010. aastal kantud ka Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.