Sündmused

Siit leiad lingid Setomaal toimuvatele üritusele, mis on seotud toiduga. Seto toidu tuntuim üritus oli kindlasti Seto Kostipäiv 2022 aastal toimunud Seto Külavüü Kostipäiv. Kahel päiksepaistelisel ja rahvarohkel päeval võtsid külalisi vastu 17 kohvikut üle terve Setomaa.

Seto toit on esindatud ka teistel Setomaa tähtsündmustel. Seto Kuningriigipäeval otsi ülesse Meistrite Lahvka, kus saad meistrite hääd ja paremat ning ka MTÜ liikmete maitsvaid meistriteoseid kaasa osta ja kohapeal maitsta. Oleme Seto Folgil, Saatse sõirapäeval ning teistel suurematel kohalikel sündmustel ja festivalidel. Seto Kuningriigipäev on ka see päev, kui valitakse parimad sõira-, piruka-, leiva-, õlle-, handsa- ja veinitegijad.

Kõikide Setomaa sündmustega saad kursis olla külastades

 Setomaa turismiportaali

FB Seto Küük ja Seto Kostipäiv

 

TULEMAS

16. Aprill kell 11:00 -15:00

TAIME-, TOIDU- JA KÄSITÖÖLAAT
Tule kauplema toidu, taimede ja käsitööga!
Kohatasu 10 eurot.
Info ja registreerimine 5153878, obinitsa.kulakeskus@setomaa.ee

MUNALOOMKA JA ESINEMISED
Taarka Tarõ hoovis kell 12.00.
Võta kaasa värvitud munad!

LENDAVAD PANNKOOGID
Küpsetame lõkkel maitsvaid pannkooke moosiga.

HOIDISED KELDRIST TOIDUKAPPI
Kevad on käes ja aeg teha ruumi uutele hoidistele. Too hoidised keldrist Obinitsa toidukappi, mis on avatud ööpäevaringselt.
Kell 13.00 toidukapi ülevaatus ja tutvustus.

FB sündmus


 

TOIMUNUD

17. 03. kell 17
RIKKA IVVANI TALUS
TUTVUME TOORTATRA KASUTUSVÕIMALUSTEGA.
Laual on head ja paremat, kõikides toitudes on sees toortatar. Kogemusi, nippe ja retsepte jagab Liisa Kaasik, Eesti toortatra kogukonna looja.
Vaata järelkajastust ja koolituse galeriid SIIT

16. 02.2023
Lüübnitsa külakeskuseses kalajutud ja kalatoidud.
Teemadeks keldokala valmistamine, silksoola latika tegemine ja ja kuivatatud latikast söögi tegemine. Eestvedajad Lüübnitsa toidumeistrid ja Metskaevu Elvi, Seto Kuningriigi kalapiiragumeister. 
Osalustasu MTÜ Seto Küük liikmele 10€ ja teistele 15€.
Registreerimine kyyk@setomaa.ee või telefonil +372 5131366.

08.11. 2022 kell 17.00 
Seto Kuningriigi sõirameistrite õpituba Maagõkõsõ kodurestoranis. Juhendavad meistrid Ingrit Kala ja Sirje Kruusamäe. Maaeluministeeriumist Liis Raska räägib sõira geograafilisest tähisest. Ole kohal ja saa omale hää oskus ja teadmine!

06. 10.2022.
Kohtumine sõirameistritega.
Maaeluministeeriumist Liis Raska ja Kerli Nõger rääkisid 6.oktoobril sõirameistritele EL kvaliteedikavadest sõira geograafilise tähise näitel. Milline on sõir ja milline mitte! Kõik mis laua peale pandud, ei ole sõir! Sõiral on tootespetsifikatsioon- füüsikalised ja keemilised omadused, tooraine, tootmise erietapid jmt. Kaitstud geograafilise tähise märgise puhul pärineb toode kindlast piirkonnast ning sellel on omadused, mis tulenevad geograafilisest päritolust. Sõir on traditsiooniline laagerdumata kohupiimajuust, mida tuntakse ennekõike ajaloolisel Võrumaal ja Setomaal. Toote koostisained on piim, kohupiim, munad, või, köömned ja sool ning järeltöötlus võib hõlmata ka küpsetamist. Sõira tegemise komme ning oskused kui osa Vana-Võromaa ja Setomaa kultuuripärandist on 2010. aastal kantud ka Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.

20.01.2022 kell 18
Sõirameistrite kokkusaamine Mikitamäel nara Vanavalgõ Kohvikus. Teeme kuuh sõira -Kuningriigi sõirameistre' kõnõlõsõ umast sõirategemisest - Sööme kuuh sõira ja joomõ ubinatsäie - Kuningriigi sõnoline Meel laul uma võidulaulu sõirast ja Lummo Kati leelokuur võtt õdagu leelot iist - Latsilõ sõiramäng. Oodõt omma' suurõ' ja latsõ'. Õdagu võit kõnõlda õnnõ seto keeleh. Osalusega 7€

10.03.2022
Obinitsas Taarka Tarõs. Leevakütsamise oppus.