Sündmused

Siit leiad infot MTÜ Seto Küük poolt korraldatud avalike ürituste kohta, mis on kõik toiduga seotud.

Tartu 2024 kogukonnaprogrammi raames toimub Seto Küük eestvedamisel projekt "Seto Kostipäeva aastaring". Selle raames toimuvad 2024. aastal maaselits, seto lihavõtted ja Seto Kostipäiv. Uuri täpsemalt, kuidas ja kus maaselitsast Setomaal osa võtta saad.

Seto toidu tuntuim üritus on kindlasti Seto Kostipäiv. 2023. aastal võttis külalisi vastu 20 kohvikut üle Setomaa. Seto Kostipäeva tegemistega saad  tutvuda siin

Seto toit on esindatud ka teistel Setomaa tähtsündmustel. Seto Kuningriigipäeval otsi üles Kuningriigi Meistrite Laavka, kus saad meistrite hääd ja paremat kraami osta. Seto Kuningriigipäev on ka see päev, kui valitakse parimad sõira-, piruka-, leiva-, õlle-, handsa- ja veinitegijad. MTÜ Seto Küük liikmed osalevad ka Seto Folgil, Saatse sõirapäeval ning teistel suurematel kohalikel sündmustel ja festivalidel.

Kõikide Setomaa sündmustega saad kursis olla külastades visitsetomaa.ee veebi.

FB Seto Küük ja Seto Kostipäiv

TOIMUNUD

Perioodil oktoobrist 2022 kuni aprillini 2023 rahastasime Seto Küük korraldatavaid toidukoolitusi Kohaliku omaalgatuse programmist. Taime- ja toidulaata Obinitsas rahastas Eesti Kultuurkapital. Täname!

17. 03. kell 17
RIKKA IVVANI TALUS
TUTVUME TOORTATRA KASUTUSVÕIMALUSTEGA.
Laual on head ja paremat, kõikides toitudes on sees toortatar. Kogemusi, nippe ja retsepte jagab Liisa Kaasik, Eesti toortatra kogukonna looja.
Vaata järelkajastust ja koolituse galeriid SIIT

16. 02.2023
Lüübnitsa külakeskuseses kalajutud ja kalatoidud.
Teemadeks keldokala valmistamine, silksoola latika tegemine ja ja kuivatatud latikast söögi tegemine. Eestvedajad Lüübnitsa toidumeistrid ja Metskaevu Elvi, Seto Kuningriigi kalapiiragumeister. 
Osalustasu MTÜ Seto Küük liikmele 10€ ja teistele 15€.
Registreerimine kyyk@setomaa.ee või telefonil +372 5131366.

08.11. 2022 kell 17.00 
Seto Kuningriigi sõirameistrite õpituba Maagõkõsõ kodurestoranis. Juhendavad meistrid Ingrit Kala ja Sirje Kruusamäe. Maaeluministeeriumist Liis Raska räägib sõira geograafilisest tähisest. Ole kohal ja saa omale hää oskus ja teadmine!

06. 10.2022.
Kohtumine sõirameistritega.
Maaeluministeeriumist Liis Raska ja Kerli Nõger rääkisid 6.oktoobril sõirameistritele EL kvaliteedikavadest sõira geograafilise tähise näitel. Milline on sõir ja milline mitte! Kõik mis laua peale pandud, ei ole sõir! Sõiral on tootespetsifikatsioon- füüsikalised ja keemilised omadused, tooraine, tootmise erietapid jmt. Kaitstud geograafilise tähise märgise puhul pärineb toode kindlast piirkonnast ning sellel on omadused, mis tulenevad geograafilisest päritolust. Sõir on traditsiooniline laagerdumata kohupiimajuust, mida tuntakse ennekõike ajaloolisel Võrumaal ja Setomaal. Toote koostisained on piim, kohupiim, munad, või, köömned ja sool ning järeltöötlus võib hõlmata ka küpsetamist. Sõira tegemise komme ning oskused kui osa Vana-Võromaa ja Setomaa kultuuripärandist on 2010. aastal kantud ka Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.

20.01.2022 kell 18
Sõirameistrite kokkusaamine Mikitamäel nara Vanavalgõ Kohvikus. Teeme kuuh sõira -Kuningriigi sõirameistre' kõnõlõsõ umast sõirategemisest - Sööme kuuh sõira ja joomõ ubinatsäie - Kuningriigi sõnoline Meel laul uma võidulaulu sõirast ja Lummo Kati leelokuur võtt õdagu leelot iist - Latsilõ sõiramäng. Oodõt omma' suurõ' ja latsõ'. Õdagu võit kõnõlda õnnõ seto keeleh. Osalusega 7€

10.03.2022
Obinitsas Taarka Tarõs. Leevakütsamise oppus.